بر اساس داده‌ها، تحلیل‌گران تابستانی داغ را برای دیفای پیش‌بینی می‌کنند

افزایش قیمت توکن‌های حوزۀ امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) و افزایش مجموع ارزش قفل‌شده در این پلتفرم‌ها باعث شده تا تحلیل‌گران نسبت به یک روند صعودی طولانی‌مدت در این بخش امیدوارتر از گذشته شوند.

حوزۀ دیفای یکی از عوامل اصلی در جهش و رونق بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ بود. یونی سواپ، سوشی سواپ و آوی را می‌توان شاخص‌ترین آن‌ها در این حوزه دانست که سهم عمده‌ای در رشد بازار تا به حال داشته‌اند.

همزمان با سقوط قیمت بیت‌کوین از اوج ۶۵,۸۰۰ دلاری و اصلاح آن، بر روی توکن‌های دیفای هم مثل آلت کوین‌ها تأثیر گذاشت و آن‌ها نیز با سقوط همراه شدند. آمارها نشان می‌دهد که قراردادهای آتی حوزۀ دیفای ده روز پیش به کف ۵۳۴۰ دلار رسید. از آن زمان ارزش این شاخص با ۴۵ درصد صعود به ۷,۶۸۲ دلار رسیده است. اکنون، تحلیل‌گران منتظر تغییر روند این بازار هستند.

در حوزۀ دیفای، مجموع ارزش قفل‌شده در تمام بخش‌های آن به‌عنوان یک شاخص برای تعیین ضعف یا قدرت پلتفرم‌ها استفاده می‌شود.

این شاخص در حال حاضر ۳۰ درصد با زمان اوج خود در ۱۵۴.۹۱ میلیارد دلار فاصله دارد.

ارزش قفل‌شده در فلکسا (AMP) و لیدو (LDO) به‌ترتیب با ۶۸ و ۳۸ درصد رشد، در میان ۲۰ پلتفرم دیفای، بیشترین رشد را داشته است.

با نگاهی به افزایش ارزش قفل‌شده در دیفای می‌توان به شواهد بیشتری از بازگشت بازار دیفای رسید.

از بین ۲۰ پروتکل دیفای، لونا و AMP بیشترین رشد را در هفت روز گذشته داشته‌اند. این توکن‌ها به‌ترتیب ٪۸۴ و ٪۶۴ رشد کرده‌اند.

با وجود اینکه طی یک ماه گذشته حجم معاملات روزانه در صرافی‌های غیرمتمرکز تا حد زیادی ثابت باقی مانده و زیر ۲ میلیارد دلار است، قیمت یونی سواپ و سوشی سواپ از هفتۀ گذشته تا دیروز به‌ترتیب ٪۱۷.۸ و ٪۲۱.۵ درصد رشد کرده است. فعالیت کاربران هم در این پلتفرم‌ها بیشتر شده است.

افزایش تعداد کاربران جدیدی که با پلتفرم‌های دیفای تعامل دارند و این هم نشانه‌ای دیگر از رشد این حوزه است. تا دیروز ۲۰.۹۱ میلیون آدرس یکتا با این پروتکل‌ها تعامل داشته‌اند که یک رکورد به حساب می‌آید.

تمام این عوامل باعث شده است تا کارشناسان و تحلیل‌گران تابستانی داغ در بازار دیفای را پیش‌بینی کنند.

 

منبع: cointelegraph

مطالب پیشنهادی

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

مطالب پر بازدید

.

فهرست