افزایش مالیات پیشنهادی بایدن تنها بر 0.3 درصد ثروتمندان آمریکا تاثیر می گذارد.

به دنبال سقوط قیمت های شدید در بازارهای ارزهای دیجیتال به دلیل پیشنهاد افزایش مالیات بر سود سرمایه های دیجیتال توسط رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن، این دولت در دفاع از خود اعلام کرد که این افزایش مالیات تقریبا دو برابری شامل حال تنها اعداد کمی از افراد “خیلی خیلی ثروتمند” می شود.

یک مقام ارشد دولت بایدن ادعا کرد که فقط 0.3٪ از مشمولین مالیات در ایالات متحده تحت تأثیر افزایش مالیات بر سرمایه های خود تحت این برنامه جدید قرار می گیرند.

این مقام دولت بایدن در مصاحبه روز دوشنبه با فایننشال تایمز گفت: “شواهد فزاینده ای نشان می دهد که در طول سال های اخیر در واقع بسیاری از بازده ها سرمایه بیش از حد معمول بازار است. کمی بیشتر مالیات دادن افرادی که در اقتصاد بسیار خوب عمل می کنند امری معمول است.”

طبق برنامه بایدن، نرخ مالیات بر سود سرمایه برای افراد ثروتمند از نرخ پایه فعلی 20 درصد به 39.6 درصد افزایش می یابد. همچنین برای کسانی که 1 میلیون دلار یا بیشتر درآمد از سرمایه گذاری خود دارند نرخ مالیات به 43.4 درصد می رسد.

این مقام دولت بایدن خاطرنشان کرد که طرح جدید با موضع انتخاباتی بایدن مطابقت دارد و تغییرات و اصلاحات اساسی که بر افراد بسیار ثروتمند تاثیر می گذارد ضروری بوده است.

بازارهای دیجیتال و بورس ایالات متحده پس از ارائه طرح بایدن در میان افزایش حدس و گمان ها و همچنین ترس و تردید ها در مورد اینکه سرمایه گذاران قبل از تصویب نرخ مالیات بالاتر به فروش سهام خود دست می زنند، افت های عمده ای را شاهد بودند. بیت کوین (BTC) با فروش زیادی روبرو شد و منجر به افت قیمت آن در زیر سطح حمایت $ 50،000 در روز جمعه شد، و پایین ترین سطح $ 47،500 را تجربه کرد. بازار سهام ایالات متحده نیز ضررهای عمده ای دید.

برخی از سرمایه گذاران، از جمله تیم Draperist سرمایه دار میلیاردر، از طرح مالیات جدید انتقاد کردند. Draper که یک طرفدار پر و پا قرص ارزهای دیجیتال است ، استدلال کرد که 43.4٪ مالیات بر سود سرمایه ممکن است موجب رکود آمریکا و از بین بردن کارآفرینی شود. به گفته این سرمایه گذار، بیت کوین به طور بالقوه می تواند به پناهگاهی برای سرمایه گذاران نگران تبدیل شود. Draper روز پنجشنبه در توئیتی نوشت: “پادزهر دولت ظالم و مالیات های افسار گریخته …. بیت کوین است.”

منبع:cointelegraph

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.