افزایش ارزش کریپتو در پی واکنش فدرال رزرو به تورم

محمد العریان، اقتصاددان آمریکایی-مصری، درمصاحبه‌ای با CNBC از اقتصاد آمریکا، بازار و واکنش فدرال رزرو به تورم صحبت می‌کند.

العریان مدیر کالج کویین از دانشگاه کمبریج بوده و همچنین مشاور اقتصادی شرکت آلیانز و یکی از بزرگترین سرمایه‌گذارهای شرکت پی‌آی‌ام‌سی‌او (PIMCO) است. به گفتهٔ وی، بازار سه دغدغه اصلی دارد. یک، تورم مداوم و دو عقب بودن فدرال رزرو است. مورد سوم نیز این است که مسیر‌های کاهش تورم‌ها محدود است. با توجه به این فاکتورها، این اقتصاددان گفت، شرکت‌ها اکنون درباره پیشرفت و رشد اقتصادی می‌پرسند. بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس روز گذشته اعلام کرد که احتمال افزایش تورم‌ها تا دو سال آینده ۳۵ درصد است. العریان به این نکته اشاره کرد و گفت که ۳۵ درصد تورم، تامل‌برانگیز است.

بازیابی ارزش کریپتو

همچنین از العریان درباره آینده بلند مدت ارزهای دیجیتال و چوب حراج زدن به این دارایی‌ها دیجیتال در این هفته، پرسیده شد. وی در این رابطه اظهار داشت که یکی از نگرانی‌ها در این حوزه این است که کاهش قیمتی در زمانی اتفاق می‌افتد که ارزش طلا بالا رفته و تقریباً به ۲۰۰۰ دلار رسیده است. یکی از مباحث اصلی کریپتو این است که یک تنوع‌بخش و در زمان تورم، جذاب است. العریان اشاره کرد که با این وجود، ارزهای دیجیتال در تورم‌های اخیر نقش به‌سزایی نداشتند.

العریان در ادامه توضیح داد: “آنچه در سراسر جهان می‌بینید، بازیابی ارزش است که این چیز خوبی است. شما آن را در سهام، اوراق قرضه و ارزهای دیجیتال می بینید.”

وی افزود: “ما فقط داریم خود را با این پارادایم که در کریپتو، لیکوییدتی کم است، تطبیق می‌دهیم. بنابراین من این را بخشی از بازیابی ارزش برخی از ارزهای دیجیتال می‌دانم.

فدرال رزرو و بازار ارزهای دیجیتال

زمانی‌که از العریان در مورد اینکه چه چیزی فدرال رزرو را مجبور به تغییر هدف تورمی خود می‌کند و این هدف چه خواهد بود، گفت که درخطر افتادن اعتبار آن‌ها چیزی است که آن‌ها را مجبور به تغییر هدف می‌کند.علاوه بر این فدرال رزرو نگران این است اقتصاد را نه تنها به سمت رکود کوتاه مدت بلکه به رکود بلندمدت سوق دهند.

این اقتصاددان اعلام کرد که با توجه به اقدامات احتمالی و آتی فدرال رزرو، ارزش ارزهای ‌دیجیتال و طلا هر دوبالاتر می‌رود.

منبع: bitcoin.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست