اخطار مقامات امارات متحده عربی در مورد دبی کوین

به گفته مقامات رسمی، دبی هیچ گونه ارز دیجیتال رسمی ندارد.

به عنوان یک منطقه دوستدار فناوری، دبی همیشه در پروژه های جدید و آینده دار، از جمله ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعال بوده است، اما هجوم ارزهای دیجیتال جدید، تمایز بین فعالیت های مشکوک از برنامه های قابل اعتماد را برای تازه واردان دشوار می کند.

دفتر رسانه ای دبی اعلام کرد که مقامات هرگز ارز دیجیتالی به نام دبی کوین را که در اوایل هفته جاری با شروع پروژه به عنوان “ارز رسمی دیجیتال دبی” با افزایش 1000 درصدی روبرو شد، تأیید نکرده اند.

در این اعلامیه آمده است که “این ارز دیجیتال رسمی این شهر نیست” و “وب سایتی که دبی کوین را تبلیغ می‌کند یک کمپین فیشینگ اساسی است که برای سرقت اطلاعات شخصی بازدید کنندگان آن طراحی شده است.”

پس از این اعلامیه، پلت فرمهای بزرگی همچون CoinMarketCap و CoinGecko دوبی کوین را از صفحات خود حذف کرده اند. بر اساس داده های TradingView، قیمت سکه بیش از 50 درصد از این اعلامیه رسمی سقوط کرده است.

وب سایت دبی کوین که اکنون از بین رفته است، ادعا می کند که این پروژه با پشتیبانی ArabianChain Technology که یک بلاک چین عمومی در دبی می‌باشد، توسعه یافته است. اما ArabianChain سریعاً اعلام کرد که وب سایت دبی کوین هیچ گونه ارتباطی با این شرکت ندارد و نیز این پروژه را کلاهبرداری نامید.

طبق وب سایت ArabianChain ، ارز دیجیتال بومی این پلتفرم DBIX است و با دبی کوین هیچ ارتباطی ندارد.

دبی به نگرش مثبت خود نسبت به فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال مشهور است. در اوایل سال جاری، اداره خدمات مالی دبی تلاش خود را برای ایجاد چارچوبی استاندارد برای قانون گذاری ارزهای دیجیتال در امارات افزایش داد.

منبع

cointelegraph

مطالب پیشنهادی

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست